FILTRACE PITNÉ VODY VODNÍMI FILTRY S REVERZNÍ OSMÓZOU

Vodní filtry s reverzní osmózou a výhoda reverzní osmózy při filtraci vody

  • Reverzní osmóza je v současné době nejúčinnější dostupnou filtrací vody. Reverzní osmóza při filtraci vody  odstraňuje všechny nežádoucí látky a vodě poté zpětně dodává vyvážený poměr minerálů. Reverzní osmózu používáme pro filtraci vody z vodovodních řadů a pro filtrování studniční vody. Úpravny vody s reverzní osmózou jsou vysoce kvalitní, účinné s osmistupňovým filtračním systémem zakončeným UV lampou.

Z čeho se vodní filtry na bázi reverzní osmózy skládají ?

  1.  Mechanický předfiltr - zachycuje plovoucí nečistoty a drobné částečky rzi, písku a dalších nečistot z vodovodního řadu nebo studně. Částečky větší jak 5 mikrometrů se zachytávají na těchto filtrech se 100% účinností.
  2. Filtr s aktivním uhlím - pohlcuje mnoho chemických látek a sloučenin jako například chlór, pesticidy, trihalomethany a další. Aktivní uhlí také odstraňuje nepříjemné pachy a zlepšuje výrazně chuť vody.
  3. Polypropylenová vložka 1 micron – zachycuje nečistoty do velikosti 1 mikrometr.
  4. Polopropustná membrána – odstraňuje z vody většinu nežádoucích látek včetně solí, dusičnanů, dusitanů, železa, manganu, virů a bakterií a to až s 99% účinností.
  5. Carbon filtr – je část zařízení, která odstraňuje z vody poslední zbytky organických sloučenin s nízkou molekulovou hmotností a přispívá k odstranění nežádoucích pachů a zlepšení chuti vody před jejím použitím.
  6. Remineralizační filtr – zpětně obohacuje vodu o nezbytné minerály ve vyváženém poměru, jako jsou vápník, hořčík, sodík a draslík.
  7. Infra-Red filtr – aktivuje vodní molekuly v těle, zvyšuje hladinu kyslíku v těle, rozpouští a snižuje tuky v těle, chemikálie a toxiny v krvi a tím usnadňují tok krve, vylučuje ostatní odpad z těla a snižuje kyselost organismu.
  8. UV lampa – zajišťující absolutní bakteriologickou ochranu.

Pro správné působení filtračního zařízení je požadovaný tlak minimálně 3 bary, tedy běžný tlak ve vodovodní síti. V případě filtračních zařízení s reverzní osmózou lze používat tuto filtraci výhradně čerpadla, která jsou pro tuto technologii konstruována. Jejich unikátní stavba dovoluje vytvořit nejvodnější tlak ve filtračním zařízení, a tak mu zajistit dlouholetou životnost.


Stupeň čištění   Výkon Porovitost Morion 50 Morion ECO 50
1 Polypropylenová vložka 7,8 l/hod 5 mcr + +
2 Uhlíková vložka 7,8 l/hod 3 mcr + +
3 Osmotická membrána 7,8 l/hod 0,0001 mcr + +
4 Uhlíková vložka 7,8 l/hod 0,8 mcr +  
4 Membrána z dutého vlákna 7,8 l/hod 0,1 mcr   +

ZAJISTĚTE SI VODNÍ FILTRAČNÍ SYSTÉM

ZAČNĚTE S NÁMI ÚSPĚŠNĚ SPOLUPRACOVAT

Kvalitní čistá voda je základem zdravého života